Як розморозити холодильник
Сучасні холодильники оснащені системою No Frost і крапельним механізмом розморожування, вони потребують генеральної чистки, звільнення від інею і льоду один-два рази на рік. Фахівці настійно рекомендують проводити процедуру для видалення скупчення конденсату на внутрішніх системах агрегату. Уточнити цю інформацію можна, подивившись в техпаспорт холодильника. Розморожування холодильника повинна бути виконана за всіма правилами.
Якщо агрегат почав часто намерзать, холодильна камера погано охолоджує або з'явилася полій по задній стінці, варто звернутися за допомогою до професіоналів. На сайті інтернет-магазину «Все для холоду» можна замовити майстра на дім. Кваліфікований фахівець проведе діагностику, встановить причину і усуне проблему. Крім того, послуга буде стояти недорого, а на ремонт холодильника надається гарантія.
Чому потрібно розморожувати холодильник
Полій в морозильній камері утворюється, коли відкривається дверцята холодильника і туди заходить тепле повітря. Якщо кількість інею збільшується швидше, ніж зазвичай варто звернути увагу на стан термостата або ущільнювальної гумки. Також збільшення полою відбувається через стрибків напруги. Ця проблема може турбувати, якщо включена функція «Суперзаморожування». Часте її використання призводить до того, що стінки камери промерзають швидше. Не бажано виставляти дуже низьку температуру, оскільки така ситуація призведе до зайвого формування інею.
Прибирати лід вчасно потрібно, щоб зняти навантаження з компресора, дозволити йому працювати з більшою ефективністю.
При відкриванні дверцят відбувається концентрація конденсату по задній стінці агрегату. Коли він справний, волога швидко стікає вниз. У морозильній камері, якщо не видаляти полій, для підтримки потрібної температури холодильника доведеться витрачати більше електроенергії. Крім того, порушується повітрообмін в рефрижераторі і компресор починає працювати в посиленому режимі. У морозильній камері залишається все менше місця для зберігання продуктів. Фахівці не рекомендують залишати іній, товщина якого перевищує 5 мм.
Як швидко розморозити холодильник
Щоб холодильник працював без перебоїв тривалий період, важливо вчасно його розморожувати, знімаючи навантаження і покращуючи його функціонування. Перед процедурою агрегат вимикають з розетки і виймають всі продукти. Ті, які швидко псуються, можна покласти у термопакет. Його кладуть в таз з холодною водою або льодом.
Морозильні камери двухкомпрессорного холодильника краще розморожувати по черзі. Спочатку звільняють від льоду верхню, в той час, як в нижню поміщають всі продукти. І навпаки. Для заходу краще вибрати не жаркий день.
У разі, якщо агрегат не забезпечений резервуаром для збору води, під холодильник потрібно постелити рушники або газети, які допоможуть запобігти потоп. Така ситуація може спостерігатися при розморожуванні старих моделей холодильників.
В залежності від товщини льоду весь процес може займати від 4 до 10 годин. Але щоб зробити все швидше і не втрачати дорогоцінний час, можна прискорити размерзание.
Найбільш поширеним методом вважається розміщення в морозильній камері каструлі з гарячою водою. З неї знімають кришку і ставлять на дерев'яну дощечку. Варто врахувати, що дуже гаряча вода може нашкодити агрегату. Таким чином, через годину-півтора крижані брили стануть відвалюватися пластами і їх буде легко видалити, не докладаючи зусиль.
Також гарячу воду набирають у пульверизатор і розбризкують по стінках камери. Лід буде танути помітно швидше. Якщо під рукою пульверизатора не виявилося, його замінюють ганчіркою, яку раз за разом занурюють у воду і прикладають до сніжним наростам.
Потім всі шматки льоду прибирають, поверхню протирають сухою ганчіркою. Після включення агрегату потрібно почекати півгодини, після чого можна приступати до його заповнення продуктами. У перші години роботи необхідно обмежити доступ до морозильній камері і не відкривати її. Через деякий час в ній утворюється потрібна температура і агрегат буде функціонувати в колишньому режимі.
Ні в якому разі для прискорення процесу можна використовувати гострі предмети. Такі дії не тільки зашкодять поверхні, але і канал під ними, по якому рухається холодоагент фреон.
Такий нехитрий прийом, як прогрівання снігової брили феном може спричинити за собою несподівані наслідки, спровокувавши передчасний ремонт холодильника. Струмінь гарячого повітря, спрямована на ущільнювальну гумку, висушить її і деформують, що спровокує надходження теплого повітря всередину. І морозильну камеру доведеться розморожувати частіше.
Як часто потрібно розморожувати холодильник і морозильну камеру
Освіта снігової шуби в холодильнику вважається природним процесом, але якщо лід утворюється занадто часто, причиною несправності може бути поломка термостата або слабке прилягання гумки. У цьому випадку можна звернутися за допомогою до фахівців інтернет-магазині «Все для холоду». Тут можна замовити консультацію фахівця з багаторічним стажем роботи.
Частота розморожування агрегату залежить від інтенсивності експлуатації.
Варто врахувати і температуру в кімнаті, де знаходиться холодильник. Обладнання зі змішаною і крапельною системою дефростації розморожують вручну раз в 4 місяці.
Холодильники, оснащені No Frost краще варто піддавати відтавання раз на півроку.
Виробники вказують точні цифри, коли слід проводити разморозку агрегату. Але у випадку, якщо обледеніння перевищує 5 мм, процедуру проводять раніше.
Обладнання старого зразка потребує заході пару раз в місяць.
Фахівці рекомендують щороку відключати пристрій від мережі і залишати його в такому положенні з відчиненими дверцятами на день. Процедура є необхідністю навіть для сучасних моделей, так як всередині системи повітроводів може утворюватися лід, що і призведе до неправильної роботи холодильника.
Проконсультуватися з будь-якого питання щодо роботи техніки можна або придбання запчастин для холодильника, звернувшись в інтернет-магазин, де фахівці із задоволенням допоможуть вирішити будь-яку задачу.
- Нашим захисникам потрібна допомогаНаш співробітник Крамаренко Олександр, воює проти російських окупантів на території України. Нині підрозділ, у якому служить Олександр, потребує матеріальної допомоги.Повна версія статті
- Не крутиться барабан у пральній машині: розглянемо найчастіші кейсиУ цій статті розглянемо, чому може не крутитися барабан у пральній машині. І що робити у такій ситуації.Повна версія статті