Як правильно заправляти фреон
Витік холодоагенту — досить серйозна несправність кліматичного і холодильного обладнання, із-за якої техніку відвозять на ремонт в сервісний центр або викликають майстра. Насправді, заправити фреон можна і в домашніх умовах. Головне — заздалегідь ознайомитися а правильним алгоритмом дій і акуратно втілити його на практиці. А наша сьогоднішня стаття допоможе вам у цьому.
Способи як заправити холодильник фреоном
Деякі люди називають серцем компресор холодильника, а фреон тоді — кров. Холодоагент необхідний для переміщення теплової енергії. Змінюючи стан з рідкого в газоподібний і переміщаючись в межах внутрішнього та зовнішнього контурів, фреон сприяє зниженню температури повітря всередині камери. Для заправки конкретної моделі холодильника підійде не будь-холодоагент — як правило, виробники вказують потрібну марку на компресорі.
Щоб заправити пристрій фреоном, слід заздалегідь підготуватися. Важливо визначити причину витоку і усунути її. Інакше холодоагент знову і знову буде виходити з контурів системи. Також необхідно приготувати відповідні інструменти. Сформулюємо алгоритм дій для домашнього майстра:
- діагностика проблеми — перевірка дотримання температурного режиму, стабільність роботи компресора;
- відключення холодильника від мережі і забезпечення безпечного місця, де буде виконуватися заправка;
- видалення залишків хладагента з системи — для цього підійде фільтр-осушувач, в якому проробляється отвір;
- безпосередня закачування.
Останній етап розглянемо детальніше. Для виконання заправки вам знадобляться прилади, здатні контролювати рівень тиску. Кваліфіковані фахівці використовують спеціальні станції з двома манометрами, червоним і синім. Перший визначає тиск нагнітання, а другий — всмоктування. Для звичайного побутового холодильника враховують показання останнього. Синій шланг приєднують до патрубка, через який буде здійснюватися подача фреону, а червоний монтують на іншому кінці з допомогою клапана Шредера.
После присоединения всех шлангов и подключения манометров открывают запорные вентили и начинают заполнять систему хладагентом. На давлении 0,5 атм закачку останавливают и на компрессор подают питание — достаточно 30 секунд. К желтому шлангу, вместо баллона, подключают вакуумный насос и запускают его приблизительно на 10 мин. Это повышает качество заправки и удаляет лишний воздух из системы. Затем возвращают баллон и продолжают подачу фреона. Манометры позволяют контролировать правильность выполнения работ. Якщо компресор функціонує, і тиск залишається стабільним, то патрубки перегинають і запаюють.
Існує ще один спосіб заправки холодильника фреоном. Для його виконання буде достатньо одного манометра. А кількість холодоагенту визначається по зважуванню ємності на різних етапах виконання процедури. В іншому процеси не відрізняються.
Заправляємо фреоном кондиціонер
Кондиціонери являють собою зразки кліматичної техніки, які активно використовуються в житлових будинках, офісних і адміністративних приміщеннях. Витік фреону в таких пристроях може відбуватися з двох основних причин — природної (викликаної особливостями складання і 100%-ної герметичністю з'єднань) і пов'язаної з неякісною установкою (найчастіше, непрофесійної вальцюванням труб).
Процесс заправки кондиционера не занимает много времени, но требует знания ряда нюансов. Мы для вас подготовили 6 шагов, которые помогут вам восполнить нехватку хладагента. Используем метод показателя перегрева, для которого нужно два прибора: электронный термометр и манометр. Первый прикладывается к газовой трубке, второй замеряет давление в системе. Пошаговая инструкция:
- открываем замки на штуцерах, чтобы вывести из кондиционера остатки хладагента — как только давление упадет до 0, закрываем их;
- устанавливаем баллон с фреоном на весы и устанавливаем их значение равным нулю;
- кратковременно поворачиваем вентиль на коллекторе для стравливания воздуха;
- запускаем процесс заправки, что приводит к повышению давления и понижению температуры в трубопроводе;
- перекрываем подачу, как только разница между двумя показателями составит не более 8 градусов;
- узнаем вес закачанного хладагента на весах.
Признаком того, что все было сделано правильно, станет отсутствие инея на кранах наружного блока в процессе эксплуатации кондиционера.
Сколько стоит заправка фреоном
Заправка фреона популярная на нашем рынке услуга, которую предоставляют самые разные компании. Стоимость ее варьируется в широком диапазоне и зависит от марки хладагента, вида климатической или холодильной техники, других факторов. Если вы желаете получить оптимальный результат и не переживать об ошибках, допущенных в процессе заправки, рекомендуем доверить работу опытным профессионалам с отличной репутацией. Они помогут диагностировать причины утечки, устранить ее в кратчайшие сроки и восполнить недостаток фреона в системе.
- Нашим захисникам потрібна допомогаНаш співробітник Крамаренко Олександр, воює проти російських окупантів на території України. Нині підрозділ, у якому служить Олександр, потребує матеріальної допомоги.Повна версія статті
- Не крутиться барабан у пральній машині: розглянемо найчастіші кейсиУ цій статті розглянемо, чому може не крутитися барабан у пральній машині. І що робити у такій ситуації.Повна версія статті