Как проверить магнетрон на работоспособность
Серцем будь мікрохвильовій печі є магнетрон. Це потужний електровакуумний прилад, який відповідає за нагрівання їжі. Він випромінює мікрохвилі, які впливають на молекули води і тим самим підвищують температуру продуктів до ступеня готовності за короткий час. Нерідко проблеми в роботі СВЧ печі пов'язані саме з несправністю магнетрона. Нова деталь коштує досить дорого, і найчастіше власники техніки вирішуються на придбання нової мікрохвильовки. Сьогодні ми поговоримо про те, як визначити, чи дійсно проблема ховається в магнетроні. Щоб зробити це, не обов'язково звертатися в професійних фахівців. Все здійснимо в домашніх умовах.
Магнетрон як перевірити на справність
Незважаючи на величезну кількість мікрохвильових печей, присутніх на українському ринку, всі вони мають одну деталь, яка є практично незмінною - і це магнетрон. Його пристрій досить складне, і недосвідченій людині буде важко розібратися в схемі такого приладу. З основних елементів магнетрона можна відзначити антену в металевому циліндрі-ізоляторі, магніти і магнітопровід, радіатор, спеціальні фільтри. Самостійно полагодити такий пристрій без особливих знань і навичок не вийде. На щастя, магнетрони не надто часто виходять з ладу в сучасних НВЧ печах.
До числа найбільш популярних поломок, пов'язаних з працездатністю магнетрона, можна віднести:
- перегрів - свідчить про проблеми з ізоляцією, яку доведеться замінити;
- обрив нитки розжарювання - визначається за допомогою тестера, який повинен показувати опір 5-7 Ом;
- вихід з ладу фільтрів - вимірюється також за допомогою приладу, який покаже нескінченність, якщо деталь справна.
Як бачите, в більшості випадків для визначення причини виходу з ладу магнетрона можна обійтися звичайним вимірювальним приладом, який визначає опір. Однак бувають ситуації, коли не обійтися без специфічного обладнання, і тоді краще покликати на допомогу професіоналів.
Як перевірити магнетрон в мікрохвильовці і СВЧ печі
Про те, що магнетрон вашої СВЧ печі вийшов з ладу, можуть говорити такі ознаки:
- припинення підігріву, абсолютне або періодичне;
- утворення диму або іскор;
- виявлення оплавлених ділянок всередині камери;
- нехарактерні для звичайного режиму роботи звуки.
Все це говорить про те, що в пристрої сталася якась поломка, яку потрібно обов'язково усунути. Від цього залежить не тільки подальша працездатність грубки, а й ваша особиста безпека. Тому при виявленні будь-яких зазначених вище ознак вимкніть мікрохвильовку від мережі живлення і дайте їй охолонути. Не відкривайте відразу ж камеру, особливо якщо помітили там іскри або вогонь.
Перевірка магнетрона на працездатність проводиться двома способами: візуальним і за допомогою мультітестера. У першому випадку достатньо оглянути внутрішні стінки печі. Найчастіше поломка магнетрону супроводжується потемніння поверхонь, освітою на них оплавлених ділянок. Виявивши подібні сліди, можна переходити до розбирання мікрохвильовки. Для цього потрібно:
- зняти захисний кожух;
- відключити клеми з висновків магнетрона;
- заміряти опір.
Якщо мультітестер показує нескінченність на контактах, значить, перегоріла нитка розжарення. Дана поломка не ремонтується, магнетрон підлягає заміні. Якщо опір між одним з висновків і корпусом не дорівнює нескінченності або дуже великим числам на екрані приладу, це означає, що проблема пов'язана з прохідними конденсаторами. Їх можна замінити, але існують складнощі в правильному підборі деталей, тому таку роботу краще довірити досвідченим майстрам.
Власникам дорогих мікрохвильових печей фахівці рекомендують погоджуватися на повну заміну магнетрона, навіть якщо проблема піддається ремонту. Використання нового випромінювача надійніше і безпечніше, ніж експлуатація відновленого приладу. Якщо ж ваша піч недорого коштує і вже давно «на службі», то оптимальніше буде придбати нову, ніж витрачатися на ремонт або заміну вийшов з ладу магнетрона.
- Нашим захисникам потрібна допомогаНаш співробітник Крамаренко Олександр, воює проти російських окупантів на території України. Нині підрозділ, у якому служить Олександр, потребує матеріальної допомоги.Повна версія статті
- Не крутиться барабан у пральній машині: розглянемо найчастіші кейсиУ цій статті розглянемо, чому може не крутитися барабан у пральній машині. І що робити у такій ситуації.Повна версія статті