Магнетрон у мікрохвильовій печі: навіщо потрібен, як перевірити і полагодити
Серцем мікрохвильової печі є генератор НВЧ. Цей невеликий виріб відповідає за працездатність всього агрегату. Звісно, сучасні моделі оснащені таймерами, електронними екранами, сенсорними панелями управління. Однак це не має значення, якщо з ладу вийшов магнетрон.
Що таке магнетрон, як він улаштований, у чому його унікальність
Будь-який магнетрон, що встановлюється в мікрохвильових духовках, є компактним генератором надвисокочастотного випромінювання. Не дарма мікрохвильові печі ще називають НВЧ печами. Електромагнітні хвилі, що випромінює цей електровакуумний діод, змушують прискорюватися молекули води, що містяться в їжі. Тому сам бункер ніколи не гріється. Єдиним джерелом нагріву є продукт, поміщений усередину.
Пристрій магнетрона досить простий (якщо ви знаєтеся на фізиці). Напруга подається на катод, у ролі якого виступає корпус, унаслідок чого електрони прямують до анода на високій швидкості. Останній складається з металевої гільзи з вакуумними блоками та ниткою розжарення (виготовленої, як правило, з вольфраму). Також у конструкції є пара магнітів, розташованих один проти одного та направляють потік по спіралі. Також є антена, що відповідає за передачу випромінювання всередину мікрохвильової печі.
Унікальність магнетрона полягає в його компактності та ефективності. За допомогою НВЧ випромінювання можна гріти, кип'ятити, варити, смажити, гасити різні харчові продукти. Досить трохи набити руку, і мікрохвильова піч зможе замінити будь-які інші пристрої для приготування багатого асортименту страв.
Зрозуміти, що магнетрон вийшов із ладу легко. Якщо мікрохвильова піч перестала гріти, значить, справа в генераторі НВЧ випромінювання. При цьому решта функціоналу може залишитися без зміни, не забувайте про запчастини для мікрохвильових печей.
Основні несправності магнетрону
Несправності мікрохвильової печі, пов'язані з магнетроном, можна розділити на дві групи. У першому випадку можна відновити пристрій. Ремонту піддаються такі несправності:
- прогоряння ковпачка антени;
- поломка магнітної системи (магніт, що лопнув, піддається заміні);
- порушення ємності перехідного конденсатора.
Зверніть увагу, що при зверненні в сервісні центри виробника вам швидше за все скажуть, що магнетрон краще міняти повністю. Однак вищеназвані ситуації можна виправити, якщо ви маєте досвід роботи з подібним обладнанням. Щоправда, знадобиться тестер, інструменти та деталі на заміну. Із цим можливі проблеми.
Також з магнетроном може статися:
- розгерметизація вакуумних секцій;
- розрив вольфрамової нитки;
- природній знос.
Тут уже жодної надії. Кожна така поломка є смертельним вироком магнетрону.
Як полагодити магнетрон в домашніх умовах
Чесно кажучи, власними силами магнетрон краще не лагодити (звісно, якщо ви не є фахівцем у цій сфері). Не забувайте, що цей пристрій генерує високочастотне випромінювання. Тому поводитися з ним потрібно вкрай акуратно, а перевіряти початковий стан або стан справ після ремонту, можна лише за допомогою візуального огляду та спеціального обладнання (продзвоніть обмотку та конденсатор тестером). У жодному разі не подавайте струм на цей вузол, коли його вилучено з конструкції НВЧ печі. Цим можна завдати непоправної шкоди всім живим організмам, що знаходяться поблизу (від кімнатних рослин до вас самих).
- Нашим захисникам потрібна допомогаНаш співробітник Крамаренко Олександр, воює проти російських окупантів на території України. Нині підрозділ, у якому служить Олександр, потребує матеріальної допомоги.Повна версія статті
- Не крутиться барабан у пральній машині: розглянемо найчастіші кейсиУ цій статті розглянемо, чому може не крутитися барабан у пральній машині. І що робити у такій ситуації.Повна версія статті