Можно ли стирать кроссовки в стиральной машине
Кросівки є найзручнішим взуттям практично на всі випадки життя. Вони чудово поєднуються з джинсами, штанами, спідницями та масою іншого одягу. Мабуть, їх не варто комбінувати лише з класичними костюмами та вечірніми сукнями (хоча і це правило вже ставиться під сумнів, зрештою, нікого вже не здивувати нареченою у кедах чи сліпонах). Попри те, що кросівки давно стали частиною повсякденного образу, багато хто досі не знає про особливості догляду за цим спортивним взуттям. Зокрема, сьогодні залишається актуальним питання щодо прання кросівок в автоматичній машинці.
У цій статті ми розповімо, чи можна прати взуття у СМА, а також як це робити правильно.
Готуємо кросівки до автоматичного прання
Для початку варто застерегти, що не всякі кросівки здатні пережити прання в СМА. Тому вам варто перевірити це, ознайомившись із рекомендаціями виробника взуття. На щастя, більшість якісних кросівок від світових брендів після СМА стануть лише чистішими. А ось із дешевою продукцією від невідомих виробників такої впевненості немає. Матеріал верху може деформуватися, підошва може відклеїтись, а фарба - поблякнути.
Отже, прати можна якісне взуття із замші, текстилю, а також комбінації цих матеріалів. Зрозуміло, шкіряне взуття прати у СМА категорично не рекомендується.
Перш ніж приступити до прання, бажано підготувати пару:
- вийміть шнурки (їх можна кинути в бак так чи у спеціальному сітчастому мішечку);
- видаліть грудки бруду, траву, пісок по можливості (краще у відро для сміття, ніж у зливну систему вашої СМА);
- вийміть устілки, якщо вони знімні.
Самі кросівки також можна покласти в сітчастий мішок або наволочку, але це не обов'язково.
Як правильно прати кросівки в пральній машинці
Щоб не зіпсувати улюблене взуття, рекомендуємо:
- виставляти агрегат на температуру не вище 30-40 градусів;
- використовувати звичайну кількість порошку (інакше він не вимиється та будуть плями);
- завантажити в барабан кілька додаткових речей, наприклад старі рушники або килимок домашнього вихованця;
- відключити режим сушіння та віджиму (перший зіпсує взуття, а другий прискорить зношування підшипників).
Знімні устілки краще прати вручну, особливо якщо вони мають яскраво виражену форму. Автоматичне чищення може зіпсувати їх. До того ж випрати одні устілки набагато простіше, ніж все взуття.
Сушимо взуття після прання правильно
Цикл закінчився і можна витягувати кросівки з барабана. З сушінням взуття теж не все так просто. Для початку, забудьте про батареї та сонячні підвіконня. Безумовно, це прискорить процес висихання, але може негативно впливати на колір і форму взуття. Тож ніякого нагріву, лише звичайна кімнатна температура. Після того як ви дістали кросівки зі прання:
- щільно набийте їх сухим м'ятим папером (краще білим, адже друкарська фарба з газетних смуг може перейти на матеріал взуття);
- надайте набитим капцям початкову форму;
- залиште їх до повного висихання.
Якщо кросівки потрібні якнайшвидше, можна міняти мокрий або відволожений папір на сухий. Це значно прискорить процес, адже цей матеріал добре вбирає вологу.
Тепер ви знаєте, що взуття з комбінації замші та текстилю цілком можна довірити барабану СМА. Головне заздалегідь видалити зайвий бруд та правильно виставити температуру. Зазвичай ця процедура потрібна для чищення взуття світлих відтінків. Білі, пудрові, м'ятні кросівки із замші або текстилю практично неможливо випрати якісно вручну.
- Нашим захисникам потрібна допомогаНаш співробітник Крамаренко Олександр, воює проти російських окупантів на території України. Нині підрозділ, у якому служить Олександр, потребує матеріальної допомоги.Повна версія статті
- Не крутиться барабан у пральній машині: розглянемо найчастіші кейсиУ цій статті розглянемо, чому може не крутитися барабан у пральній машині. І що робити у такій ситуації.Повна версія статті