Фреон не горілка беремо де дорожче
Основною тенденцією в роботі з фреонами в 2017-2018 року стало більше фальсифікованої продукції .Для порівняння, повернулися часи початку 90-х років , коли неможливо було взяти хороший алкоголь . Його підробляли все і всюди . Лише час майже виправило цю ситуацію . У наш час в основному якісний алкоголь продають у магазинах .Поганий фреон візуально механік не відрізнить . Під виглядом доброго,Вам можуть продати фреон дуже поганої якості. Це чревато виходом з ладу холодильного агрегату ; згортання масла , забивання капілярної трубки ,підігнутий клапан , засмічення фільтра та інші наслідки . Як механіку убезпечити себе в таких випадках ????
1) Звичайно, виміряти тиск . Це найпростіший спосіб себе підстрахувати . У таблиці приведені співвідношення тиску різного фреону при різній температурі . Це зможе зробити рядовий механік в кожному селі. Пам'ятайте, тиск має збігатися з даними, наведеними в таблиці.
Нещодавно зіткнулися з ситуацією, коли тиск на R22 більше на 50%? ніж має бути . Продавець радить трохи спустити пари газу з балона . Просто смішно . Треба пам'ятати, що неважливо, скільки в балоні, 100 грам або 13,6 кг тиск буде однаковим , як у таблиці . Такий фреон краще не брати або повернути .
2) Ідеальний спосіб це мати газоаналізатор . Він дозволяє точно розбити на компоненти суміш, яку Ви купили . Ми перевіряємо вибірково ( кожен десятий балон ) газоаналізатором кожну партію купленого фреону і можемо гарантувати якість.Єдиний мінус - це висока ціна газоаналізатора і змінного фільтра до нього . "Неправильний фреон" зустрічається часто і ми повертаємо цю партію і в майбутньому намагаємося не зв'язуватися з таким заводом -виготовлювачем або продавцем . Приміром цього літа зустріли R134 , який тиск був на 5% більше номіналу. Здавалося б, може манометр барахлить ??? Але при взятті проби газоаналізатором його розклала на 142 ,22 (50%), трохи 600 ,125,32. Від рідної формули відрізняється докорінно . І ця суміш піде в холодильники і автомобілі ??? Звичайно ні, техніка працюватиме недовго . Часто буває К134 з формулою близькою до 406. Це може призвести до біди в деяких моделях холодильників і автомобілів
3) Пам'ятайте, що упаковка "поганого фреону" не відрізняється від хорошого . Ті -ж наклейки і назви .
4) Окрема страховка ця покупка світових брендів DuPont і Forane . Правда їх давно підробляють араби і китайці . Навіть у підробках відмінна якість . Правда ціна від звичайного якісного китайського фреону відрізняється майже в 2 рази
5) В Україні лідерами фальсифікату є Дніпропетровськ і Львів . Коли пропонують фреон з цих регіонів, потрібно бути обережним .
6) Виразимо цікаве припущення; чим дорожче фреон тим він, можливо, краще . Чому "можливо" ― Якісний фреон коштує дорожче ніж підробка ,тому зробимо припущення, заплативши велику суму Ви "можливо" отримаєте більш дорогий хороший фреон . Можливо Вам пощастить
7) Для прикладу : Виходячи на базар за продуктами Ви першим ділом оцінюєте продавця за його зовнішнім виглядом , за його охайності , за ціною , по якості товару . Ми Вас закликаємо оцінити "вошивість "продавця фреону за всім ,одному Вам відомими даними . Зробіть маленький аналіз . подивіться не тільки ціну , поцікавтеся тиском , сертифікатом ,заводом виробником , відгуками на сайті , супутнім товаром , представленим асортиментом , митним кодом фреону , іншими навідними питаннями, які Вам дозволять скласти повну картину . Існує багато маленьких "фірмочок" (розташувавши картинки з фреоном на своєму сайті і маючи на складі мінімальний запас , майже не розуміючи суті питання , відкриваючи холодильник тільки як споживач з ранку і роблячи собі бутерброд , а не як механік, який бачить холодильник кожен день зсередини) , які намагаються продавати не знаючи, що продають . Страждати буде механік при переробці .
8) Как я говорил раньше Обращайте внимание на фирму изготовителя . К примеру, я бы не взял бренд SANOWART . Классный большой китайский завод , но наши украинские импортёры испортили это имя . Можно обратить внимание на классную марку "EcoFrost" ,дорого, но качественно .
9) Помните ― есть очень много достойных импортеров . В Украине существует много фирм, которые предлагают очень качественный фреон и дорожат своим именем . Классный фреон продают в Житомире ,Киеве ,Николаеве .
10) Не зовсім ставитися до цієї теми . Поступово від нас іде 22 фреон . Ситуація нагадує історію з 12 фреоном . Порада : хто часто працює з 22 фреоном або є багато техніки на цьому фреоні рекомендуємо запастися . Це хороше капіталовкладення .
11) заранее извиняемся за сленг . Этот анализ больше для профессионалов . Холодом занимаемся около 30 лет .К сожалению, статьи и анализы пишем не в сезон , когда есть свободное время и когда назревает определённая проблема . Проблема совместимости масла и "некачественного фреона " или фреона не той марки существовала всегда . Сейчас эта проблема обратно вышла на первый план . Хотим привести пример :
Класний , шикарний , найкращий Австрійський компресор АСС/SECOP 57 і 66 на R134 перестали виготовляти з вересня 2015 року і перенесли виробництво в Словаччину . Нові компресора боятися "поганого" 134 і 406 фреону, згортається масло і гнеться нагнітальний клапан . Про цю проблему ми постараємося написати окремо .
12) Головний висновок цієї теми : постарайтеся знайти чесного продавця і користуватися його послугами.
- Нашим захисникам потрібна допомогаНаш співробітник Крамаренко Олександр, воює проти російських окупантів на території України. Нині підрозділ, у якому служить Олександр, потребує матеріальної допомоги.Повна версія новини